اپلیکیشن جشنپ

تولد در دفتر کار - مزایای برگزاری

جشن یکشنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۷


چرا یک تولد در دفتر کار داشته باشیم؟

ابتدا قصد داریم شما را با یک مقوله جدید در برگزاری جشن تولد آشنا کنیم. در رابطه با برگزاری جشن تولد در دفتر کار، قبلا یک مقاله جامع خدمت شما ارائه گردیده است. در آن مقاله از دیدگاه کارمندان به برگزاری جشن تولد پرداختیم و شما را با بعضی از نکاتی که برای یک برگزاری شایسته نیاز است بدانید، آشنا کردیم. اما موضوع برگزاری جشن تولد در دفتر کار در بسیاری از مواقع، یکی از سیاست های مدیران مجموعه ها است. ما در این مقاله قصد داریم مدیران را با برخی از سر فصل های برگزاری جشن تولد در دفتر کار آشنا کنیم. در این مقاله در رابطه با مزایای این جشن صحبت خواهیم کرد.

برگزاری جشن تولد در دفتر کار در نکات اساسی و سرفصل های اصلی با هر جشن تولد دیگری یکسان است؛ اما در عین حال تفاوت هائی نیز دارد که نیازمند توجه بیشتری است.

اگر برگزاری جشن تولد کارمندان در مجموعه ی شما امری روتین است، نکات جدیدی را به شما معرفی کنیم که، با رعایت آنها این روند را با دغدغه و چالش کمتری طی کنید. برای این گروه از مخاطبانمان پیشنهاد داریم که با استفاده از مشاوران و مجموعه های معتبر در زمینه‌ی برگزاری جشن تولد می توانند، مراحل برگزاری جشن تولد در دفتر کار را راحتتر طی کنند. این موسسات می توانند به راحتی تمامی مسئولیت های شما را بر عهده بگیرند. آنها در انتخاب تم تولد ، نوع تزئینات و اجرای آنها و همچنین تهیه خوراکی های آن مانند فینگر فودهای تولد به شما کمک می‌کنند.

خیلی وقتها شاید این سوال برای ما پیش بیاید که چرا اصلا برای همکارانمان جشن تولد در دفتر کار برگزار کنیم؟

حالا این سوال قطعا برای یک مدیر هم پیش می آید که چه الزام و یا منافعی برای مجموعه ی من در برگزاری جشن تولد کارمندانم وجود دارد؟ قطعا این سوال درستی است؛ چون در یک سازمان بیش از هر چیزی منافع مجموعه در اولویت قرار دارد.  

پاسخ به این سوال مدیران بسیار ساده است.

سالها است شرکت های بزرگ دنیا به این نتیجه رسیده اند که، با بالا بردن راندمان کاری منابع انسانی بیشترین سوددهی را خواهند داشت. این امر دیگر تنها به سیستم های نظارتی محدود نمی شود. این روزها شرکت های بزرگ دنیا دریافته اند، برای بالا بردن انگیزه های پرسنل، تقویت احساس مسئولیت پذیری و در نتیجه افزایش بهروری آنها می بایست احساسی در منابع انسانی خود ایجاد نمایند که، آنها خود را بخشی از سازمان احساس کنند. قطعا شما هم از شرایط کاری کمپانی های بزرگی همچون گوگل و اپل بارها موضوعات جالب و شاید تا حدی باور نکردنی را شنیده باشید. تمامی این اقدامات یک هدف اصلی دارند و آن چیزی جز سوددهی مجموعه نیست. حالا که همگی با ضرورت های برگزاری جشن تولد پرسنل در شرکت تا حدی آشنا هستیم؛ به چند راهکار در زمینه‌ی برگزاری صحیح و دقیق آن خواهیم پرداخت.  خواه یا نا خواه برگزاری یک جشن تولد در دفتر کار با تمامی انواع جشن تولد متفاوت خواهد بود. این تفاوت در دو فاکتور اصلی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، از سایر بخش ها محسوس تر است. 

  1. برگزاری جشن تولد در دفتر کار در کنار اینکه باید شادابی و جذابیت یک جشن تولد را به کارمندان شما منتقل نماید، می‌بایست با رعایت شئونات رسمی شرکت برگزار گردد. شاید این نکته هم یکی دیگر از چالش های مدیران شرکت ها در برگزاری جشن تولد کارمندان باشد. اینجا دقیقا جائی است که شما با انتخاب یک تم تولد مناسب می توانید این چالش را بر طرف نمائید. خوشبختانه تنوعی که در تهیه تزئینات تولد وجود دارد، دست شما را برای هر سطحی از جشن و هر تمی که به آن علاقه مند هستید، باز گذاشته است. ضمنا شما با رعایت چند گام ساده می توانید، مشارکت کارمندانتان را نیز در این برگزاری بدنبال خود داشته باشید. پس، این دغدغه خیلی هم نا بجا نیست.
  2. دومین دغدغه ای که مدیران در برگزاری جشن تولد کارمندانشان معمولا با آن مواجه هستند, موضوع تدارکات این جشن است. همانطور که قطعا بسیاری از ما با چالش های برگزاری و هماهنگی یک جشن تولد عادی مواجه بوده ایم، می دانیم که این تدارکات گاهی تا چه میزان می توانند دشوار باشند؛ که این چالش در فضای محدودتر دفتر کار بیشتر خود را نشان می دهد. برای این موضوع هم ما سه راهکار برای شما داریم که، در ادامه بطور مختصر به آنها اشاره می کنیم. تا اینجای کار تنها کافی است بدانید با توجه به نکاتی که در ادامه این مقالات برای شما بیان خواهیم کرد، هر دوی این چالش ها را می‌توانید با خوبی و آرامش پشت سر بگذارید.

 

*** به این چند نکته‌ی ساده توجه داشته باشید :

  • همیشه یک لیست از تاریخ تولد پرسنل خود داشته باشید. زمانی که قصد برگزاری جشن تولد برای پرسنل خود را دارید، باید حواستان به این نکته باشد که تا حد امکان جشن تولد یکسانی برای تمامی آنها برگزار کنید. پس بهتر است، همیشه و چند روز قبل از روز تولد کارمندانتان، از برنامه جشن تولد آنها آگاه باشید.
  • اگر تعداد کارمندان مجموعه شما زیاد است، برای کاهش هزینه ها و همچنین صرفه جوئی در زمان می توانید، در یک یا دو روز معین در طول یکماه، جشن های تولد آنها را بصورت مشارکتی برگزار کنید.
  • بخاطر داشته باشید، بهترین جشن تولد؛ تولدی است که همه در آن حضور داشته باشند و خود را بخشی از آن و مسئول آن بدانند. شما می توانید یک یا چند نفر از کارمندانتان را مسئول این موضوع نمائید؛ تا خودشان با تقسیم کار و هماهنگی، برگزاری جشن تولد در دفتر کار را بر عهده داشته باشند.

 


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر