اپلیکیشن جشنپ

تولد در دفتر شرکت

جشن یکشنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۷

احتمالا شما هم در سالهای اخیر تجربه ی سوپرایز شدن در محل کار و روز تولدتان را داشته اید، یا حداقل این تجربه را از زبان دوستانتان شنیده اید. تولدهایی هیجان انگیز، که البته با رعایت ساختار های محل کار و تم های تولد کمی رسمی تر، در دفتر کار برگزار شده است. دلایل برگزاری جشن تولد در دفتر کار کمی بیشتر از یک جشن تولد معمولی است. این جشن های تولد علاوه بر ابراز مهر و توجه که اساس یک برگزاری جشن است، نگاهی است جدید و نو به حمایت از فضای کاری دوست داشتنی در دفاتر کاری که تا همین چند سال قبل تنها به محلی خشک و بی روح برای انجام وظایف تبدیل شده بود. اما کمپانی های بزرگ دنیا سالها است به این نتیجه رسیده اند که، بالابردن بهره وری در سازمان، تنها با داشتن منابع انسانی شاد و راضی بدست می آید.مدیران منابع انسانی شرکت ها برای اینکه بدانید برای برگزاری یک جشن تولد در دفتر کار باید چه کارهایی انجام دهید، که علاوه بر رعایت تم جشن در سازمان، بتوانید کارمندان خود را شاد کنید و بهره وری در سازمان را بالا ببرید:

گام اول : لیست کارمندان متولد آن ماه

در خیلی از موارد خود کارمندان با جمع‌آوری مبلغی برای خرید کیک و شمع و کادو اقدام می‌کردند که این مناسب شرکت های امروزی نیست و این موضوع میتواند برای بعضی از کارمندان به دلیل تعداد بالای همکاران خود و در نتیجه تکرار دفعات پرداخت نارضایتی هایی را بهمراه داشته باشد.

بهتر است برای یک تولد در دفتر شرکت، مدیر منابع انسانی ابتدا کارمندان متولد آن ماه را مشخص و نیازهای یک جشن را در دفتر شرکت بداند. همه کارمندان میتوانند از موضوع خبر داشته باشند و این جشن بصورت ماهانه برای آنها برگزار شود و در یک روز خاص برای تمامی کارمندان متولد همان ماه جشنی از طرف شرکت برگزار شود البته مشارکت مدیران در جشن تولد کارمندان علاوه بر بالا بردن ارزش آن، منجر به هماهنگی بیشتر کارمندان می گردد.

گام دوم : یک روز مناسب انتخاب کنید

روز مناسب یعنی، روزی که کارمندان فعالیت کمتری دارند و میتواند اولین روز هر ماه برگزار شود و در کنار یادآوری اینکه یک ماه هیجان انگیز دیگری در کنار هم بودند برای متولدین آن ماه آرزوی سلامتی و موفقیت در کار و زندگی کنند.

گام سوم : سفارش ملزومات جشن

اگر از نظر زمان با مشکل مواجه هستید و یا به علت حجم کارهای خود شرکت، فرصت کافی برای تدارک را ندارید، موسسه هائی هستند که به طور تخصصی به موضوع برگزاری انواع جشن های تولد با تم های تولد گوناگون مشغولند. از آنها می توانید در زمینه تدارک جشن، تهیه کیک و فینگرفود و انتخاب تم مناسب کمک بگیرید. یکی از استارتاپ های نوپا در شهر تهران با ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها با نام "جشنپ" فعالیت خود را از اردیبهشت ماه سال 97 در کارخانه نوآوری تهران شروع کرده است. مدیران  شرکت ها برای استفاده از این خدمات میتوانند بسادگی جشن های ماهانه خود را که فقط محدود به تولد نیست و میتواند سالگرد تاسیس شرکت، سالگرد یک سالگی یکی از همکاران و یا کارمند نمونه آن شرکت باشد را از طریق جشنپ درخواست نمایند.

گام آخر : مهربان باشیم

برگزاری یک جشن کوچک و بزرگ ندارد، خیلی هم به محل برگزاری آن وابسته نیست، تنها نشانی است از ابراز مهر و توجه، چیزی که در این روزها بسیار بیشتر از قبل به آن نیازمندیم. جشن تولد یکی از مهمترین اتفاقات هر شخص است که امیدواریم مدیران با ارج نهادن به آن با برگزاری یک جشن، شرکت خود را در دید کارمندان ارتقا داده و با نگرشی جدید فضای کاری دوست داشتنی ایجاد ‌کنند.

 


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر