اپلیکیشن جشنپ

برگزاری جشن تولد در دفتر کار با 5 گام آسان

جشن دوشنبه، ۲۴ دی ۱۳۹۷


امیدواریم از مطالعه مقاله اول برگزاری جشن تولد کارمندان در دفتر کار لذت برده باشید. در ادامه‌ی متن قبلی، در این مقاله به 5 گام اصلی که با رعایت آنها یک جشن تولد بی نقص را در دفتر کار خود تجربه خواهید کرد، می‌پردازیم. 

گام اول : ایجاد حس همدلی

برای اینکه یک جشن فوق العاده داشته باشید باید در ابتدا تمامی پرسنل را در آن سهیم ببینید. این موضوع اولین شرط برگزاری یک جشن تولد فوق العاده در دفتر کار است. برای شروع می توانید، یک یا دو نفر از خود کارمندان را مسئول برنامه ریزی و تدارکات نمائید. اما خودتان نیاز به روند کلی امور نظارت داشته باشید. حواستان باشد، در برگزاری جشن تولد کارمندان ( برگزاری و هدایا ) همیشه برابری و انصاف رعایت گردد. اجازه ندهید هیچ چیز باعث دلخوری آنها شود، بویژه در روز تولدشان!

گام دوم : تولد سوپرایز

خیلی وقت ها برگزاری جشن تولد در دفتر کار با هدف سوپرایز کردن کارمندان صورت می گیرد. یک جشن تولد سوپرایز فوق‌العاده است. اما در ابتدا باید به محدودیت های فضای کاری خود در برگزاری این نوع از جشن تولد توجه داشته باشید. ایده‌آل‌ترین حالت، داشتن یک اتاق موقت برای نهایتا یکساعت است. اما اگر امکان غیر فعال کردن یکی از اتاق های دفتر یا محل کارتان را برای این موضوع ندارید، کمی در تزئینات و سوپرایز کردن با چالش مواجه خواهید شد. به شما پیشنهاد می کنیم در این مواقع از تزئینات جشن تولد و خوراکی های جشن تولد که خیلی زود چیدمان می شوند استفاده نمائید. همیشه بخاطر داشته باشید، مهم ترین موضوع در برگزاری جشن تولد سوپرایز، زمانبندی صحیح است. 

گام سوم : تدارک خوراکی های تولد و کیک تولد

انتخاب و سرو خوراکی های جشن تولد، حتی در هنگامی که تولد را در خانه هم برگزار می کنید، یکی از سخت ترین مراحل است. قطعا در دفتر کار شما با محدودیت های بیشتری نیز مواجه خواهید بود. درباره انتخاب و سرو خوراکی های جشن تولد در دفتر کار به دو موضوع توجه کنید. در ابتدا بهتر است برای موضوع خوراکی های جشن تولد و سایر تدارکات یک مسئول تعیین نمائید، تا همه چیز منظم و یکپارچه باشد. سپس حواستان باشد در انتخاب خوراکی ها به سراغ اقلامی بروید که، به راحتی چیدمان، سرو و جمع آوری شود. این موضوع علاوه بر این که از بهم ریختگی ها جلوگیری می کند، موجب صرفه جوئی در زمان نیز می شود. بهترین گزینه برای این موضوع استفاده از فینگرفود ها است. از شما دعوت می کنیم، مقالات پیشین ما در زمینه خوراکی های جشن تولد و کیک تولد را هم مطالعه نمائید. 

گام چهارم : برنامه ریزی زمان اجرای تولد و تزئینات

همانطور که قبلا گفتیم، اگر قصد سوپرایز کردن کارمندتان را ندارید، دست شما در تزئینات کمی بازتر است. البته اگر دفتر یا محل کار شما به قدری بزرگ است که می توانید جشن تولد را در یک اتاق مجزا برگزار نمائید که دیگر فوق العاده است. یک نکته در رابطه با تزئینات تولد که بسیار اهمیت دارد، زمانبندی اجرای آن است. قبل از اینکه شما شروع به تزئینات کنید، بهتر است به تم تولد در دفتر کار نیز توجه داشته باشید. ما چندین مقاله جامع در این زمینه داریم. این روزها انواع تزئینات تولد در تم های بسیار شیک و در این حال رسمی وجود دارند. اگر از مشاورین با تجربه در این حرفه کمک بگیرید، قطعا می توانند مناسب ترین تزئینات تولد را تهیه نمائید. بادکنک های هلیومی و بادکنک های عددی یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین دفتر کار در هنگام برگزاری تولد کارمندان است. این تزئینات در عین حالی که ظاهری رسمی تر دارند، به راحتی قابل نصب و جمع آوری هستند.

گام پنجم : یک جشن همگانی

و در انتها همانطور که این مقاله را آغاز کردیم به شما یادآوری می کنیم، مهمترین موضوع برای لذت بردن از یک جشن تولد، شادی و لذت بردن همه‌ی حاضرین در این جشن است. پس از ابتدا تا انتهای جشن تولد، کاری کنید که تمامی کارمندان خود را در آن سهیم و مسئول بدانند. از تقسیم مسئولیت های برگزاری جشن بین آنها آغاز کنید. حواستان باشد، نتیجه ی این جشن باید، همدلی بیشتر کارمندان با یکدیگر و مجموعه‌ی شما باشد.

امیدواریم از مطالعه این سری مقاله نیز لذت برده باشید. حتما به شما توصیه می کنیم، سایر مقالات ما را نیز مطالعه کنید. اگر علاقه‌مند به برگزاری میهمانی و جشن تولد هستید؛ مطالب جذاب و جالبی برای شما داریم.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی

مشاهده دیدگاه های بیشتر